Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 10. července 2020 Libuše, Amálie

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

101010

Jestli je Fenič tak geniální jak píšete,

tak proč nedokázal rozjet tu svoji televizi. Pan Fenič natočil jisté kvantum filmů (různé kvality  i dobrých, to mu nikdo nebere), ale na zbytku participoval jako "producent". Autorsky to nejsou jeho filmy. Ale jako manager nějaké větší firmy, kde musí řídit vše nikdy nepůsobil. A to je pro takovýto post velmi důležité.

0/0
20.9.2011 10:48

vecernicek

fero skutečně nemá konkurenci

Asi vám chybí informace. 1) tv nerozjel proto, že investor nevydržel čekání na licence (či frekvence). Jejich vydání s díky lobingu stávajících tv zpozdilo o pár let. Tady selhal stát protože majitelům licencí neumožnil vysílat ve slíbených termínech (a popškodil tak všechny čekatele)

2) kde jste vzal, že nepůsobil jako manažer? - Febio i Febiofest byly a jsou super firmy s gigntickou produkcí a obě řídil resp. řídí Fero sám, protože jsou to jeho firmy. (jen febofest ve špičce zaměstnává přetisícovku lidí v devíti městech). Žádný manažer zahraniční a naší firmy nemá takové kompetence - musí se zodpovídat majitelům. Fero byl manažer majitel producent i režisér atp.

0/0
20.9.2011 19:26

Petr_La

Co je to televize?

Na veřejnoprávní i soukromá média se dívat nedá. Jde o ztrátu času. nyní používám televizi jako monitor ke svému netbooku. Zprávy si najdu na internetu a raději než film si přečtu hezkou knížku:-)

0/0
19.9.2011 11:48

I-va

karma

Není co dodat. Vítejme v nekonečném přihlouplém seriálu ČT s předem vybraným kandidátem.

0/0
18.9.2011 8:26

mašlomcha

já bych dal hlas Šimkovi

protože ten jediný aspoň čichnul k tomu, jak se řídí firmy v Německu. Mohl by přinést konečně "západní" kulturu do toho našeho českého šlendriánu.

Některé firmy to zažily na vlastní kůži, jaké to bylo za řízení českými manažery a potom jak se to změnilo po převzetí firmy třeba Rakušany. Prostě až potom přišla ta správná kultura, která nám chybí. Často prvním krokem nových majitelů bylo nemilosrdné " vyhození všech, kteří nějakým způsobem lehce tunelovali firmu to je například 100% zásobovačů včetně jejich vazeb atd. K tomu by se žádný český manažer nikdy neodhodlal.

Přál bych české televizi řiditele, který by uměl nastolit západní kulturu řízení a spravování firmy. Předpokládám, že z těch pěti kandidátů by to mohl být právě pan Šimek. Řiditel (od slovesa řídit ne ředit)  televize nepotřebuje být nějaký umělec ale zdatný manažer, který si ohlídá ekonomiku firmy.

Článek se mi vůbec nelíbil. Omlouvám se za názor.

0/0
18.9.2011 0:08

rudaz

Re: já bych dal hlas Šimkovi

Nemáte se za co omlouvat. Zde si každý může sdělit svůj názor.

K Vašemu bych jen dodal, že "západní" kultury, tedy kapání krve z obrazovky, jsme od r.1990 zažili dost, že? Což tak manažera z našich řad, z řad Slovanů? Jako byl v průmyslu pan Baťa, ve sportu pan Zátopek (taky ze Zlína) atd.

Západní kulturou řízení myslíte průšvihy o odposleších, jak se nedávno provalilo? Díky za ně, máme svoji, historií osvědčenou kulturu rozumu a vůle. Zdravého selského rozumu.

Bude líp.R^V

0/0
18.9.2011 21:59

mašlomcha

Re: já bych dal hlas Šimkovi

Blahopřeji Vám k Vašemu optimizmu. Ale jsou věci, které se naši manažeři jako samouci a ještě v tomto prostředí - zatím stále ještě země ve vývinu od centrálně řízené ekonomiky k trhové ekonomice - prostě naučit nemohou. Chyba, že by měli možnost pracovat v zahraničí a tam to odkoukat. Baťa byl veličinou, ale nezažil ani jednu minutu v centrálně řízené ekonomice. Určitě budete souhlasit, že manažeři vzešlí z prostředí, kde vždy nemilosrdně vládla neviditelná ruka trhu a ne nějaké známosti s plánovací komisí představují pro nás trochu jinou kulturu řízení. Kulturu řízení osvědčenou v nelítostném ale zároveň v tom nejspravidlejším boji o přežití. Snít o umělcích a našich manažerech se zdravým selským rozumem je sice hezké ale to k ničemu nevede. Chyba k dalšímu zaostávání.

Proto opakuji, že televizi bych přál Šimka. Zasloužila by si to už snad. Po těch letech improvizací s nastrčenými lidmi typu Langro-Klauso-Bobošíková atp.

Omlouvám se za názor.

0/0
19.9.2011 22:19

cojanato

Fero Feniče je skutečně škoda....

Prohnilá je rada ČT a politické "křoví" kolem.

Za článek zaslouženě R^!

0/0
17.9.2011 13:31

Tomáš Jefferson

I s Fenicem by CT byla cerna dira na penize a polit.loutka

Fenic by byl mozna nejlepsi,co se tyce kvality programu.Kvalita/naklady verejne televize se ovsem projevi dlouhodobe a zalezi na zakladech/principech fungovani celeho systemu ver. televize.Co zmeni dlouhodobe 1 clovek, byt genialni, ve funkci "patolizal/naklady neres"?Je financovani CT spojeno s DOBROVOLNOSTI (dary, sbirky) ?Reflektuji programy CT to,co chteji jeji zakaznici,kt. to plati ?Otevrene kriticke diskuse,hlasovani,..?Zohlednuje Rada CT nazory obcanu?Proc v Rade nejsou/nevoli nestranicti zastupci kraju,jakozto garanti sirokeho ver.zajmu,ale pouze Prazaci ?

Nar.divadlo bylo postaveno z dobrovolnych daru obcanu. Nar.muzeum vzniklo z dobrovolnych daru.Cisar nemusel platit vymahacskou firmu na vyber concesionarskych poplatku.I ver.televize PBS a ver.rozhlas NPR v USA funguji jako neziskove organizace od r. '70 primarne financovane z DOBROVOLNYCH daru/prispevku obcanu. Soutez na telev.trhu je zdrava.CT ma financne parazitujici postaveni diky poplatkum a kmotrovske Snemovne.

0/0
17.9.2011 10:57

vecernicek

Re:

Pokud jde o Fera je to naopak. Fero za posledních dvacet let dokázal svoje projekty ufinancovat anedělat je ztrátově. A jeho tvorba je z velké části prodejná po celé planetě. Určitě by dokázal velkou část financování zajistit právě vlastní tvorbou proejnou do zahraničí.

To neumí žádný z ostatních kandidátů.

+1/0
17.9.2011 12:40

rudaz

Re: Závist

Prostě zde zafungovala i charakterová vlastnost, kterou jsme měli ponechat za rokem 1989. Ale i nyní zde přežívá závist neschopných, kteří jiným nesahají ani po kolena. Škoda. J.Hanzelka v r.1968 prohlásil:"Tak dlouho jsme hlídali, aby nikdo nezbohatnul, až jsme zchudli všichni"! Bohužel tehdy nás mocní znovu vydali všanc velmoci, která z nás udělala poskoky. Co by asi na Západě dělali, kdybychom rychle pana Jiřího Hanzelku zvolili prezidentem? Světově známá osobnost by měla silnou pozici pro jednání s Moskvou. Ale to je kdyby, je to zkušenost.

Bude líp.R^V

0/0
17.9.2011 23:15

Tomáš Jefferson

Re:

Fenic by mozna z tech kandidatu byl nejlepsi.Je dobry podnikatel.Ovsem, kdo z nich prizna,vcetne Fenice,ze do toho jde kvuli "lizu",kt. by tezko vydelavali jinde?Kolik ta sarada a la CT stoji obcany, nikdo nemluvi.Obcan by rad videl vsechny platy v CT a prehledne detailni ucetnictvi.Prece to plati z poplatku a dani, nebo ne ?Ze,kdyz videl ty kandidaty, tak do toho pujde taky, nezni moc verohodne a je to potvrzeni pro pokracujici vitr do penezenek obcanu.Zadny z nich verejne neprezentoval financni vizi,odpovednost, otevrenost a postaveni CT nejen vuci Rade CT,ale hlavne smerem k obcanum, kt. jsou pro Snemovnu, Radu CT,napojene firmy i samotne pracovniky CT jen dojnou kravou a opovrhovanym stadem.Suma sumarum,CT je gordicky uzel,kt. lze pouze "rozseknout"(=zrusit).Pokud bude prezivat na zaklade souc. zakonu,tak je nutne minimalizovat prijmy a rozpocet tehle cerne diry.Prisel by s timhle Fenic nebo nekdo jiny ? :-)To plati i pro C.rozhlas a vsechno, kam smeruji penize dan.poplatniku.

0/0
17.9.2011 23:31

kladivo a srp, naroste ti hrb

Re:

R^:-)

0/0
17.9.2011 23:37

Rudla Fára 2

Jen drobnost.....

operační systém Windows rozhodně NENÍ dílem J vizionáře Jobse, je to produkt Microsoftu, ale jnak jen souhlas. Je smutné, že tato země se stala zemí "průměrných" s politickou podporou a průchodností za nadprůměrné platy právě těch vizionářů.

0/0
17.9.2011 8:14

vecernicek

Re: Jen drobnost.....

To jsme si nerozuměli pisu ze Apple a jobs je tvůrcem prvního grafického operačního systému v pc (1984)

Microsoft ho leta neúspěšně kopíroval - pod nazvem Windows (cca od1993) uváděl simulaci grafiky pod MS-DOS

Teprve roku 1997 se Gattesovi podařilo uvést první skutečný graf. operační systém - byt poruchovy a nachylny k nalomeni zvenčí.dodnes okna vlastně Mac os nedostižný - v podstatě jen reagují a kopírují applovske inovace

0/0
17.9.2011 8:31

BoaBo

Jó veřejnoprávní

televize, kterou by vedl Fenič, to by tak byl jediný důvod, k jejímu zachování!

 

Jinak si ji strčte za klobouk.

0/0
16.9.2011 18:17

Inzheim

A tak asi

obyč divák nerozhodne, rozhodnou povolaní, bratranci poslanců, které jste si svobodně zvolili. Českých programů bylo, je a bude málo, chybí autoři, a ti, co jsou, nemají dobré nápady. Jako generální ředitel bych Feniče jmenoval provozním a výrobním ředitelem, ty prachy byl dělil si sám, určitě bych o pětinu snížil administratívu, a hledal lidi pouze a jenom velmi pracovité a určitě pouze Čechy rodem, zanášení cizích prvků--- odpuzuje

0/0
14.9.2011 16:52

Kubrt - admin mi pije nálev

ZRU-SHIT ! ZRU-SHIT ! ZRU-SHIT !

Pane Doležale, obnovte tu akci. Aspoň je otravovat, když už nic. Je to zločinecká organizace (čest a omluva všem řadovým slušným ....)

0/0
14.9.2011 16:06

kladivo a srp, naroste ti hrb

Re: ZRU-SHIT ! ZRU-SHIT ! ZRU-SHIT !

Kubrtovy výkřiky do tmy?

0/0
17.9.2011 23:30

dekmek

Proč ale odešel P.Dvořák z Novy a CME?

Co takhle tři  otázky pro P. Dvořáka?

Divadelní představení s názvem Bitva o Kavčí hory, jež nám podávají média, nebere konce.  Odmítat tučný měšec,  kterým na  vyhublých inzertních účtech může zacinkat  některý z miliardářů, sympatizující  s tou či onou  stranou a jejími zájmy o post  šéfa České televize,  je naivní představou! Úzké vztahy s hlavou miliardářského impéria PPF má i médii favorizovaný adept na ředitelskou židli ČT Petr Dvořák.  Muž, kterého včera přijal  samotný premiér a o němž tak pochvalně, pane, píšete. Právě Dvořák je ale  vykreslován médii  v podezřele oslnivých barvách! Na jeho mediální show  je pak nejvíc zarážející fakt, s jakou přezíravostí ignorují  žurnalisté i Vy tři  „milníky“ z jeho dosavadní  kariéry.  Proč musel opustit funkci ředitele Novy? V  jaké finanční  kondici v tom okamžiku byla?  A  z jakého důvodu musel odejít jen záhy poté i z další funkce  viceprezidenta CME ?Příští nejvyšší manažer bude hospodařit přece  s našimi miliardami!

Radek  Zemek

0/0
14.9.2011 15:54

neznalek_na_mesici

politicka volba

Volba je politicka, tudiz nemel - bohuzel - pan Fenic od sameho pocatku sanci. To by v parlementu nesmeli sedet lobisty ovladani hnupove, sedlaci, malomestaci a vekslaci.

+1/0
14.9.2011 12:27

johnpeters

Vizionář Železný-

tak to jste trochu přehnal!A úspěch Novy? Jestli je,tak díky absolutní absenci soudnosti na českém nevědomém dvorečku.Jak se vám líbí postpubertální Snídaně s Novou?! Ještě něco k ČT: Nevím,zda se skladbou zábavy dokáže někdo něco udělat.ČT 1-absence nových filmů,opakování pořadů-hrůza.ČT 2-celkem slušné,více dokumentů a historie.ČT 4-Absolutně nevyužitý archiv-možnost pořadu-nápad- Co kdo řekl před 20ti lety,a co učinil(politici),žádný dizkuzní  pořad live(Jílková nestačí).ČT sport-vyhodit Černého-IHNED!!!-a zaměřit se na aktuální dění ve velkých sportech i ve světě.A to jsem jen nekandidující divák laik-možno použít pro příštího šéfa ČT na zamyšlení.[>-]

0/0
14.9.2011 12:27

semelik

já si taky dlouho myslel, že teď už to bude podle

"What do You Know" a ne "Who do You Know". Omyl, hrubá chyba.

Ale klíčema jsem taky zvonil jako blbec.

+1/0
14.9.2011 9:34

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz