Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 10. července 2020 Libuše, Amálie

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ladislavvv

Nechci Tomia Brouka Pytlíka Okamuru za prezidenta

a Vy, pane Večerníčku ho jistě chcete za prezidenta hlavně z toho důvodu, že by Vám to zajistilo teplé místečko na hradě, jelikož byste byl jeho prvním dvorním poradcem, neníližpravda? Doufám, že neprojde ani do senátu.

0/0
13.9.2012 10:59

Gašpo_3

Kecy o morálnej podstate tejto krízy

sú už smiešne. Podstata krízy je totiž systémová.

Ak nastavíte špatný systém a budete si robiť nádeje, že pod vedením "správnych" ľudí bude fungovať, ste naivný až smiešny.

Bláboly o klesaní morálky sú evergreen asi od doby kedy ľudia začali rozprávať. V každej spoločnosti, v každej dobe, bolo je a bude určité percento ľudí slušných a poctivých, určité percento hajzlov a vačšina ktorá sa prisposobí momentálnej situácii.

Pokiaľ nastavíte systém tak, že vyhovuje hajzlom, a oni ho ovládnu, čo asi možete očakávať? Že sa prebudia Blanícky rytieri, hajzlov vymetú, alebo že nejaké kozmické žiarenie ich obráti, alebo že sa nad sebou zamyslia, zahanbia, alebo že sa narodí nová zázračná generácia bez hajzlov, alebo že vznikne nejaký smrtiaci virus likvidujúci len hajzlov? Fakt to čakáte?;-D

0/0
12.9.2012 9:14

Halfunx

Re: Kecy o morálnej podstate tejto krízy

Máte to otočené. Ne systém tvoří morálku, ale lidi s určitou morálkou tvoří systém. U nás tvoří systém malá skupina lidí ve vládě a parlamentu a jejich morálka je v "pytli". Obecná morálka českého národa je úplně jiná, jde jen o to jak obecnou morálku dostat do zákonů, tak aby paragrafy prospěšné jen pro pár mafiánu v nich nebyly. Začít se musí ústavou a volebními zákony.

+1/0
12.9.2012 10:38

klecanda

Nechci okamuru za prezidenta

Rv

0/0
11.9.2012 17:47

.Camino

Nechci okamuru za prezidenta - rekla Douskova :-)))

Na Vas nazor mila pani Douskova&Co. asi nikdo nedaRv

0/0
13.9.2012 0:11

hendrixx

Jen tak pro pořádek:

Pan Večerníček chce Okamůru za prezidenta, protože je za to placenej. Je spoluautorem jedné z Okamůřiných mudrlandských brožurek a před časem s Okamůrou obcházel různé novináře, jimž spolu nabízeli jakési blíže neurčené výhody, budou-li ochotni o Okamůře napsat něco pěkného. Vyšla na to téma před časem glosa na www stránkách Reflexu. Jo, Okamůra, to je panečku kandidát. Z tohoto článečku usuzuju, že "boj o Hrad" ještě zdaleka nevzdává ;-D

0/0
11.9.2012 16:35

PeTaX

Já s panem Okamurou problém nemám.

Problém mám s tím, že ani přímo volený president nemá ani o centimetr větší pravomoc. Tedy prakticky žádnou.

+1/0
11.9.2012 14:02

Halfunx

Přímá volba prezidenta je dar.

Dali nám ho poslanci ve své slabé chvilce, protože kdyby tušili, jaký to má význam, tak si rači ruku uříznou.

Silná osobnost v úřadu prezidenta může ukázat hlavní vředy současného "demokratického" vládnutí a ukázat i cestu k opravdové nápravě. Může sjednotit dosud názorově roztroušenou občanskou společnost ve skutečně silný názorový proud s širokou podporou občanů. Když někdo lidu řekne jak uplést bič na lháře, podvodníky, zloděje a tuneláře, mohou se občané spojit a takový bič uplést.

Proto taková propagace stranických prezidentů tam je záruka servilního upozadění od politické veřejné činnosti směrem k loutce postrkované těmy "správnými" lidmi.

Vždycky si říkám že český volič už by mohl být zkušený a nenechá se oblbnout billboardy, TV spoty, nebo OVM v neděli pri obědě. Třeba se nám rozsvítí právě teď, příští šance až za 5 let.

+2/0
11.9.2012 13:40

milantribucek

Ve státě kde prezident nemá žádné faktické pravomoci

je přímá volba zbytečně drahá sranda. Mimochodem pan Okamura, je populista ať se Vám to líbí nebo ne. Na vše zná řešení, vše se dělá špatně, jen on ví jak na to.

+1/0
11.9.2012 12:11

Světlonoš_v7

kdyby kandidoval, taky bych ho volil

;-(

0/0
11.9.2012 11:02

Shackall0

Tomio Okamura nekandiduje

Pan Okamura nekandiduje. Tečka.

0/0
11.9.2012 10:49

Zdeněk Žíkovecký

Re: Tomio Okamura nekandiduje

Ještě by snad byl čas ho ukecat. Kdyby se dala dohromady skupina lidí, kteří by mu shromáždili ty podpisy, tak by si třeba dal říct. Nedělám si žádnou iluzi o tom, že by vyhrál. (Viděli jsme jasně, jak nechutnou diskriminační kampaň proti němu spustily sdělovací prostředky, jakmile se ukázalo, že by mohl konkurovat politikům.) Ale chtěl bych mít aspoň možnost dát svůj hlas slušnému člověku a nemuset mít výčitky z toho, že jsem buď neúčastí nebo volbou "menšího zla" podpořil někoho, kdo tomuto státu bude škodit.

+1/0
11.9.2012 12:06

JaKRako

Jaroslave

Vašim kritériím by vyhovovali též-Hitler,Stalin,Mao Ce-tung,Kim Ir-sen,Fidel Castro,Čankajšek,Pol Pot,Enwer Hodža....Okamura...

+2/0
11.9.2012 10:41

Halfunx

Re: Jaroslave

Diktátor Okamura bude zavírat, týrat a vraždit občany ČR, bude utlačovat okolní státy a vojensky je napadne, rozpoutá další světovou válku prohraje ji a naše země bude ve stejném svrabu jako jsou dnes němci.

Jó demagoga, toho abys tady pohledal.

+1/0
11.9.2012 12:40

JaKRako

Re: Jaroslave

Nebude.Protože to nikdy nebude prezident.Populista toho nejhrubšího zrna může vždy obloudit jen tu spodní část společnosti.

+1/0
11.9.2012 12:46

Danny_Kay

MI se na Okamurovi nejvice libi

jeho smysl pro moralku, coz je vec, ktera v nasi spolecnosti chybi...Snad je to proto, ze je v nem kus Japonce, nevim...Jiste i pan Okamura je do urcite miry populista, ale neverim, ze je v realu o 180 stupnu jiny, nez se prezentuje. Taky bych ho rad videl ve vysoke politice.

+3/0
11.9.2012 10:29

hafusak2

Jako další kandidát se objevil

prof. Milan Zelený. Jestli je někdo skutečná osobnost po stránce jak odborné, tak zkušenostmi a rovněž někdo schopný dát dohromady jak ekonomické zásady tak zdravý rozum, je to přesně on. Bohužel je dost málo známý běžné veřejnosti, znají ho spíše ti vzdělanější a je velká škoda, že se jeho jméno objevilo až teď.

0/0
11.9.2012 10:20

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz